top of page

GABINET DIETETYKI KLINICZNEJ
I PSYCHODIETETYKI
mgr Joanna Walasek
783-568-027
Poniedziałek- Piątek 10.00-20.00
Sobota 10.00-14.00

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Na pierwszą wizytę przygotuj:
-
aktualne wyniki badań (max. sprzed 2 miesięcy), a jeśli takich nie posiadasz, to zostaniesz poproszony na pierwszej wizycie u dietetyka o ich wykonanie:
-morfologia krwi z rozmazem,
-glukoza, insulina
-cholesterol LDL i HDL,
- trójglicerydy,
-próby wątrobowe: ALAT, ASPAT, GTTP,
- badanie ogólne moczu z pH,
- próby nerkowe: kreatynina, kwas moczowy, mocznik,
-TSH, fT3, fT4
-stężenie witaminy D3,
-
informację o aktualnych i zdiagnozowanych w przeszłości chorobach oraz dolegliwościach,
-
listę stosowanych leków i suplementów diety.
Jeśli będzie potrzeba głębszej analizy w kierunku dostosowania diety do danej jednostki chorobowej, zostaniesz poproszony o wykonanie dokładniejszych badań.
Pierwsza wizyta u dietetyka jest bardzo ważna, ponieważ pozwala wprowadzić konkretny plan działania ukierunkowany na cel, jaki pacjent chce osiągnąć. Dlatego przed pierwszym spotkaniem należy zastanowić się nad tym, ku jakiemu kierunku ma podążać Nasza współpraca? Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów? A może chciałbyś aby Twój jadłospis był bogaty w produkty eliminujące lub minimalizujące objawy choroby?
Na pierwszym spotkaniu zawsze przeprowadzam wywiad żywieniowy, który ma na celu bliżej poznać zwyczaje żywieniowe pacjenta, zweryfikować błędy dietetyczne i określić sposób odżywiania się klienta. W wywiadzie bardzo ważne jest, aby podane informacje były prawdziwe, bo tylko w taki sposób można podjąć odpowiedni schemat działania. Aby usprawnić i przyśpieszyć współpracę należy na pierwszą wizytę przynieść uzupełniony dzienniczek żywieniowy, co najmniej z 3 dni. Należy w nim zamieścić spożyte pokarmy i wypite płyny, podać ich ilość/objętość w gramach lub miarach domowych (szklanka, łyżka, sztuka itp.), godzinę i miejsce spożywanych posiłków, a także rodzaj dolegliwości, jaki występuje po zjedzeniu konkretnego produktu. Jeżeli uprawiają Państwo aktywność fizyczną proszę o jej zaznaczenie wraz z czasem jaki zostaje przeznaczony na tą aktywność. Proszę również o przygotowanie listy przyjmowanych leków i suplementów diety. Przykładowy dzienniczek żywieniowy mogą Państwo pobrać poniżej.
Na pierwszej wizycie wykonuję również bezpieczny i nieinwazyjny pomiar na analizatorze składu ciała, dlatego należy:
-
być na czczo i po wypróżnieniu,
-
nie trenować przed wizytą,
-
nie być w trakcie miesiączki,
-
zastosować odpowiedni ubiór, ponieważ pomiar na analizatorze odbywa się na boso.
Przed wejściem na analizator składu ciała należy odłożyć telefon, zdjąć biżuterię, zegarek, pasek i inne metalowe elementy
UWAGA !!!
Analizy składu ciała nie wykonuje się u kobiet ciężarnych i osób ze wstawionym rozrusznikiem serca bądź innymi metalowymi częściami.
bottom of page